Mustafa Kemal Bulvarı 4/2 A Blok Colorist İş Merkezi / Büyükçekmece
|Randevu Al: 0212 963 22 76
nabız hesabı

Nabız Hesaplama

Dinlenik Nabız (adet) :
Yaş (yıl) :
Şiddet (yüzde) :
   
Sonuç : ?

Diyetlerin destekleyicisi olan egzersizler için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta harcanan enerjinin şiddetidir. Her birey için egzersiz nabzı farklı olduğu için nabız hesaplama yönteminin kullanılması gerekir. Yaşa göre maksimum antrenman nabzı ve sonra nabız eşiklerini hesaplamak için, basit bir formül kullanılır; Min.      Max. Maksimum Antrenman Nabzı =               Erkekler için: (220-yaş) x              %60       %70 Maksimum Antrenman Nabzı =               Bayanlar için: (224-yaş) x             %60       %70

  • Canlandırma / Recovery Eşiği %50’ye kadardır. 200*0,50= 100 Atım/Dk.(Bpm)
  • Düşük Aerobik Seviye; metabolizmanın oksijen ve yağ kullanarak kaslara enerji sağladığı seviyedir ve %60’a kadardır.
  • Yüksek Aerobik Seviye; metabolizmanın bol oksijen ve karbonhidrat kullanarak kaslara enerji sağladığı seviyedir ve %70’e kadardır.

Aşağıdaki nabız hesaplama aracı ile egzersiz nabız oranınızın normal olup olmadığını öğrenebilir, ideal oranların altında ya da üstünde iseniz diyetisyenlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

nabız hesaplama

Nabız Hesaplama – Diyet Uzmanı Sağlıklı Zayıflama Danışmanlık

Sağlıklı bir hayatın kapılarını aralamak ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek için size uygun olan diyet listelerinin belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Diyetisyeninizle iletişime geçerek geç olmadan bedeninizin ihtiyacı olan gücü ve sağlığı kazanabilirsiniz.

Size özel yöntemler, hızlı ve etkili diyetler, uzman danışmanlık ve mutlu bir hayat…

Randevu ve Teşhis

Danışanlarımızla ilk randevu, kişiye özel beslenme danışmanlığı hakkında bilgilendirme ve vücut analiziyle beslenme probleminin teşhisi.

Kontrol ve Sonuç Koruma

Her hasta için özel olarak haftalık ve aylık kontrollerin yapılması, sonuçların değerlendirilmesi ve motivasyon sağlama, elde edilen sonucu koruma.